Švarc v Číně bral 16. místo, Kočař byl 44.

Česká triatlonová asociace | 26.07.2014 | přečteno: 2120×

V sobotu se v čínském městě Jiayuguan v provincii Gansu konal závod Světového poháru v triatlonu a na start se postavili i tři čeští reprezentanti v čele s olympionikem a novopečeným mistrem České republiky Přemyslem Švarcem, který doběhl na 16. místě.

Týden poté, co se Švarc stal v Telči poprvé mistrem republiky v olympijském triatlonu, ho čekal další závod. Světový pohár v čínském Jiayuguanu, kam se vydal společně s dalšími dvěma českými reprezentanty.

V závodě, který se konal v nadmořské výšce 1600 m.n.m, doběhl Švarc na 16. místě. Lukáš Kočař, bronzový z národního šampionátu, skončil 44., Tomáš Svoboda závod nedokončil. Zvítězil Vladimir Turbayevskiy z Ruska před Američanem Jarrodem Shoemakerem a dalším Rusem Igorem Polyanskiym. Mezi ženam dominovala Maria Czesniková z Polska, druhá doběhla Japonka Yurie Katová, třetí pak Dánka Ditte Kristensenová.

Výsledky: Světový pohár, Jiayuguan, Čína

Muži: 1. Vladimir Turbayevskiy (Rus) 1:49:54, 2. Jarrod Shoemaker (USA) 1:49:57, 3. Igor Polyanskiy (Rus) 1:50:00, …, 16. Přemysl Švarc (ČR) 1:51:09, …, 44. Lukáš Kočař (ČR) 1:53:38, …, Tomáš Svoboda závod nedokončil.

Ženy: 1. Maria Czesniková (Pol) 2:00:10, 2. Yurie Katová (Jap) 2:00:33, 3. Ditte Kristensenová (Dán) 2:00:47.